Průmyslové čištění 

Nabízíme čištění strojů, výrobních linek a také ruční i strojní úklid  v průmyslových objektech.

Čištění suchým ledem

Při čištění strojů a výrobních zařízení využíváme technologii vysokotlakého čištění suchým ledem.
Čištění suchým ledem – tryskání peletami je neabrazivní, ekologická a efektivní metoda čištění povrchů. Pevné pelety suchého ledu o teplotě -78 °C jsou vystřelovány na znečištěný povrch. Nárazem se pelety přemění na plynný kysličník uhličitý a jejich objem se zvětší 700krát. Tento proces způsobí, že znečištěné vrstvy zmrznou, smrští se, zkřehnou a oddělí se od povrchu. Čištění pomocí tryskání peletami navíc šetří čas. Výrazně zkracuje dobu čištění tím, že eliminuje potřebu rozebírat a znovu sestavovat strojní části.
Výsledkem je pak čistý, odmaštěný a suchý povrch čištěného zařízení.

Případnou zvýšenou prašnost, která může vznikat při vysokotlakém čištění vašeho výrobního zařízení suchým ledem, řešíme použitím mobilního a vysoce efektivního čističe vzduchu Trotec s třídou prachu H*, který zajistí během velmi krátké doby hygienické vzdušné podmínky v interiéru a zabrání tak usazování prachu a dalších nečistot. Čistič vzduchu Trotec bez problémů odsává i chemické látky, vysoce koncentrovaný prach, spóry plísní, mikrovlákna a alergeny. Tím poskytuje vám i vašim spolupracovníkům během čištění výrobních zařízení čistý vzduch. Pro svou vysokou účinnost je použití čističe vzduchu během výkonu čištění vašeho výrobního zařízení velmi výhodné pro laboratoře, chemický, farmaceutický , potravinářský průmysl, kosmetický průmysl a podobně. 


 *
- Prach třídy L (lehký). Do této třídy patří prach o koncentraci MAK > 1,0 mg/m3. Maximální míra propustnosti činí 1,0%.
- Prach třídy M (střední). Do této třídy patří prach o koncentraci MAK > 0,1 mg/m3 a prach ze dřeva.
- Maximální míra propustnosti činí 0,1%, likvidace odpadu musí probíhat s minimální prašností.
- Prach třídy H (vysoká). Do této třídy spadají prachové látky o koncentraci MAK, veškeré karcinogenní prachové substance a prach zasažený choroboplodnými zárodky.Maximální míra propustnosti činí 0,005%, likvidace odpadu musí probíhat bezprašně.
MAK´= maximalní koncentrace na pracovišti 

 

Typické aplikace:

 • odstranění rzi a okují
 • jemný úběr vrstvy barvy, laku
 • odstranění vysoce přilnavých vrstev (např. gumoasfalt) z materiálů jako kov, plast, beton, sklo, plexisklo
 • šetrné čištění elektromateriálu ( např. rozvodových skříní, čidel, jističů )
 • odstranění pryskyřicových nánosů  

 

Čištění a odmašťování produkty BIO-CHEM

Provádíme též čištění biologicky odbouratelnými přípravky. Odmašťování a čištění s nimi je účinné, ale zároveň velmi šetrné ke zdraví uživatele i k životnímu prostředí. Produkty, které používáme, jsou určeny na čištění a odmašťování různých typů materiálů, součástí či strojů, a to právě v průmyslové výrobě. Ruční i strojní čištění a odmašťování pomocí těchto přípravků nejčastěji uplatňujeme v oborech:

 • Kovoobrábění
 • Výroba kovových součástí
 • Montáž osobních i nákladních automobilů
 • Výroba dílů a součástí pro automobilový průmysl
 • Lisování plastů
 • Výroba skla
 • Údržba výrobních a montážních linek, údržba energetických zařízení
 • Potravinářství 

Zkušenosti našich obchodních partnerů


Máte jakoukoli otázku?


Mapa
Kontaktujte nás pomocí formuláře
Vaše jméno: *
Vaše firma: *
Váš e-mail: *
Váš telefon:
* Odesláním souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů, které v tomto formuláři vyplníte. Tyto údaje budou využity pro zlepšení komunikace a budou uchovány pouze po dobu nezbytně nutnou pro komunikaci.